Przegląd i serwis instalacji PV

Aby jak najdłużej cieszyć się poprawnym działaniem modułów fotowoltaicznych oraz wydłużyć ich żywotność zalecamy profesjonalny serwis oraz regularne przeglądy.
Po pierwszym roku przysługuje Ci bezpłatna wizyta serwisowa oraz bezpłatne przeglądy raz na 5 lat. Jednak na Twoje życzenie możemy wykonać pełną diagnostykę instalacji fotowoltaicznych, wymianę poszczególnych elementów, a także przeprowadzić okresowy serwis techniczny.

Tak! Zgodnie z prawem budowlanym, raz na 5 lat, jest on konieczny. My jednak zalecamy przegląd raz do roku.

Tak! Regularne przeglądy pozwolą na szybsze wychwycenie uszkodzonych elementów, dzięki czemu nie będzie trzeba ich wymieniać, a jedynie naprawić

W Polsce pogoda jest bardzo zmienna - na wiosnę występują silne wiatry, w lato grad, jesień to czas zalegających, mokrych liści, a zima to ogromne mrozy i lód. Wszystkie te anomalia pogodowe mogą delikatnie uszkodzić moduły i wpłynąć na ogólnie działanie fotowoltaiki.

Fotowoltaika to wyjątkowa trwała instalacja, jednak aby jej żywotność była możliwie jak najdłuższa należy o nią odpowiednio zadbać.

Każda, nawet najmniejsza awaria, może wpłynąć na spadki wydajności. To z kolei wiąże się z wyższymi rachunkami za energię, czemu fotowoltaika miała zapobiec. Regularny serwis i przeglądy mogą temu zapobiec.

Jeśli zauważysz:

wzrost opłat za energię,

spadek wydajności instalacji,

rysy, pęknięcia czy inne uszkodzenia,

zmianę w pracy falownika

koniecznie zadzwoń i umów się na wizytę naszego serwisu.

Zakres usługi

Ocenimy wizualnie moduły oraz ocenimy stan techniczny trasy kablowej zewnętrznej. Następnie, wewnątrz budynku, skontrolujemy wszelkie zabrudzenia i uszkodzenia oraz mocowania tras kablowych. Sprawdzimy też stan zabrudzenia radiatora falownika fotowoltaicznego i przeanalizujemy stan wkładek ograniczników przepięć itp. oraz danych falownika.

Etap I:
Przegląd instalacji na dachu.

Etap II:
Przegląd instalacji wewnątrz budynku

ETAP III:
Cała procedura serwisowa i przeglądowa jest zakończona sporządzeniem i przekazaniem dokładnego raportu i protokołu, gdzie przekażemy uwagi lub ich brak.

Kontakt

Skorzystaj z jednego z numerów telefonu lub wyślij wiadomość poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie

EnergiaPort sp. z o. o.
ul. Gajowicka 95,
53-421 Wrocław

NIP: 8943139431
KRS: 0000777478
REGON: 382861418

Formularz kontaktowy

info@energiaport.pl