Audyt i serwis instalacji PV

Odnotowujesz spadek wydajności instalacji fotowoltaicznej w Twojej firmie? Opłaty za energię nagle wzrosły? Zauważasz nieprawidłowości i nietypową pracę instalacji, jak uszkodzenia mechaniczne czy dziwne dźwięki? Coraz częściej zdarzają się awarie? Zgłoś się po naszą pomoc! Przeprowadzimy dokładny audyt istniejącej instalacji, który pozwoli nie tylko odnaleźć źródło problemów, ale również ocenić jakość wykonania i ewentualne wady montażu.

 

W trakcie audytu m.in.:

  • sprawdzamy wydajność instalacji i działanie systemu
  • analizujemy właściwy montaż haków, szlifowanie dachówek, zabezpieczenie przewodów DC
  • określamy jakość projektu i wykonania
  • wskazujemy źródło problemów i awarii
  • oceniamy zgodność z normami

 

Na podstawie gruntownie przeprowadzonego audytu instalacji fotowoltaicznej przygotowujemy program naprawczy, a następnie dokonujemy serwisu i wymiany komponentów.

 

Pełna diagnostyka instalacji PV w postaci audytu pomontażowego oraz regularnego serwisu technicznego wspiera bezawaryjne działanie przy pełnej wydajności, co przekłada się bezpośrednio na maksymalizację zysków. Kontrola instalacji PV jest wymagana raz na 5 lat, zgodnie z prawem budowlanym. Jej brak może skutkować częstymi awariami i problemami technicznymi, spadkiem wydajności i krótszą żywotnością instalacji, a nawet potencjalnym ryzykiem pożaru czy porażenia prądem. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest coroczny przegląd. Pozwala on na wykrycie ewentualnych usterek, szybką reakcję i naprawę uszkodzonych elementów, dzięki czemu zyskujesz pewność, że instalacja fotowoltaiczna działa prawidłowo i maksymalnie wydajnie, a przy tym jest bezpieczna.